आत्मविश्वासी मुम्बई, चेन्नाईलाई बदला

एजेन्सी- भारतमा जारी १२ औं संस्करणको इन्डियन प्रिमियर लिग (आइपिएल) क्रिकेटको उपाधिका लागि आज (आइतबार) मुम्बई इन्डियन्स र चेन्नाई सुपर किङ्स भिड्दै छन् । खेल हैदरावादस्थित राजिब गान्धी क्रिकेट स्टेडियममा नेपाली समय अनुसार बेलुका ७:४५ बने सुरु हुने छ ।

यस उपाधि भिड्न्तको खेल निकै नै रोमञ्चक हुने अनुमान गरिएको छ । चेन्नाईका कप्तानी महेन्द्र सिंह धोनीले सम्हाल्ने छन् भने मुम्बईको कप्तानी रोहित शर्माले सम्हाल्ने छन् । दुबै टोलीले मैदानमा उत्रिदा लक्ष्य सर्वाधिक आइपिएल उपाधिको हुने छ । हाल सम्म दुबै टोलीले समान ३-३ पटक आइपिएलको उपाधि जितेको छ ।

आफइनल खेलमा चेन्नाईलाई पराजति गर्दै मुम्बई उपधि जित्नेमा आत्मविश्वसी देखीएको छ । किनभने जारी सिजन यी दुई टोली बिच भएको तीन भेटमा मुम्बई चेन्नाई माथि हाबी देखीएको छ । समूह चराण्को पहिलो खेलमा मुम्बई ३ठ रनले विजयी भएको थियो भने दोस्रो खेलमा ४६ रनले विजयी भयो ।

त्यस्तै क्वालिफायरका लागि भएको सिजनकै तेस्रो भेटमा चेन्नाई मुम्बईसँग ६ विकेटले पराजति भएको थियो । त्यसैले मुम्बई चेन्नईमाथि लगातार चौथो जित निकाल्दै उपाधि जित्नेमा आत्मविशवसी देखीएको छ ।

यता चेन्नाई भने समूह चारण र क्वालिफायरमा लगातार व्यहोरेको हारको बदला लिन चाहन्छ । लगातार तीन खेलमा भोगेको पराजयको बदला लिँदै चेन्नाई चौथो पटक आइपिएलको उपाधि जित्न चाहन्छ ।

हेड टे हेट

हाल सम्म यी दुबै टोलीले २७ पकट एक अर्काबीच प्रतिस्पर्धा गरेका छन् । जहाँ हालसम्मको नतिजा होर्दा मुम्बई चेन्नाई माथि हाबी छ । २७ भेटमा मुम्बईले १६ खेलका जित निकालेको छ भने मात्र ११ खेल गुमाएको छ ।

२००८ र २००९ मा भएको समूह चरणको भेटमा दुबै टोलीले एक एक खेल जितेका थिए । २०१० मा तीन पटक आमने सामने हुँदा चेन्नाईले दुई खेल जित्दा मुम्बईले एक खेल जितेको थियो । २०१२ मा भएको तीन भेटमा दुई खेल मुम्बई र एक खेल चेन्नाईले जितेको थियो ।

२०१३ मा भएको चार भेटमा तीन पटक मुम्बई र एक पटक चेन्नाई विजयी भए । २०१४ मा भएका तीन वटै भेटमा भने चेन्नाई विजयी भयो । त्यस्तै २०१५ मा भएको चार भेटमा तीन पटक मुम्बई विजयी हुँदा एक खेल चेन्नईले जित्यो । २०१८ को दुई भेटमा दुबै टोलीले समान एक एक खेल जितेका थिए ।