Logo
१५ मंसीर २०७९, बिहीबार

प्रतिनिधिसभातर्फ १२७ क्षेत्रको मतपरिणाम सार्वजनिक, कांग्रेस पहिलो, कहाँबाट को जिते ?

अक्षरपाटी
२०७९ मंसीर ९ , शुक्रबार ०३:११ मा प्रकाशित

काठमाडाैं। मंसिर ४ मा सम्पन्न प्रतिनिधि तथा प्रदेशसभा निर्वाचनकाे मतगणना जारी छ । अहिलेसम्म सार्वजनिक भएकाे मतपरिणाम अनुसार प्रतिनिधिसभातर्फको १२७ स्थनाकाे मतपरिणाममा नेपाली कांग्रेस पहिलो स्थानमा छ । त्यसैगरी नेकपा एमाले दोस्रो र तेस्रो स्थानमा माओवादी केन्द्र छ। एकीकृत समाजवादी प्रत्यक्षतर्फ चाराैँ र भरखरै दर्ता एर राजनीतिमा आएकाे राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी पाँचाैँ स्थानमा छ। अहिलेसम्म प्राप्त मतपरिणाम:-

नेपाली कांग्रेस
१ गगन थापा,काठमाडौं-४-मत २१,३०२
२ प्रकाशमान सिंह, काठमाडौं-१-मत ७,१४३
३ टेकबहादुर गुरुङ, मनाङ-मत २,५७५
४ योगेश गौचन थकाली,मुस्ताङ-मत ३,९१२
५ विनोद चौधरी,नवलपरासी पश्चिम-१ मत २९,४९५
६ दीपक गिरी-दाङ-३-मत ३६८४२
७ सञ्जय गौतम-बर्दिया-१- मत ३०६११
८ पूर्णबहादुर खड्का-सुर्खेत १-मत ४२६०७
९ विष्णुकुमार कार्की- नवलपुर-२-मत ३६, १०४
१० दिनेश यादव, सप्तरी-३-मत २६,१६६
११ रामनाथ अधिकारी, धादिङ-२-मत ३४,४८३
१२ देवप्रसाद तिमल्सिना, रौतहट-४-मत ३४,१६१
१३ डा शशांक कोइराला,नवलपुर-१-मत २७,१२६
१४ चन्द्रकान्त भण्डारी, गुल्मी-१-मत ३२,२२७
१५ डिल्लीराज पन्त, कैलाली-५-मत २१,३८९
१६ डा शेखर कोइराला, मोरङ-६-मत ३५२१८
१७ मोहनबहादुर बस्नेत, सिन्धुपाल्चोक-२-मत ३९,३६७
१८ रामकृष्ण यादव,धनुषा-२-मत २०,११२
१९ श्याम घिमिरे, सिन्धुली-१-मत ३०,३९१
२० रामचन्द्र पौडेल, तनहुँ-१-मत २५,३१८
२१ किशोरसिंह राठोर, बाँके-३-मत २७,२२६
२२ दिक्पालकुमार शाही,दैलेख-२-मत २०,१५८
२३ दुर्लभ थापा, भक्तपुर-२-मत २४,२३८
२४ एनपी साउद, कञ्चनपुर-२-मत २८,१००
२५ वीरबहादुर बलायर, कैलाली-४-मत २६,१७१
२६ राजेन्द्र बजगाईं, गोरखा-१-मत ३३,४६९
२७ खमबहादुर गर्बुजा, म्याग्दी-मत २,४०२९
२८ दिलेन्द्रप्रसाद बडू, दार्चुला-मत २८,५१५
२९ रमेश लेखक, कञ्चनपुर-३-मत ३०,५२३
३० पुष्पबहादुर शाही,अछाम-२-मत २३,०५४
३१ विश्वप्रकाश शर्मा, झापा-१-मत ३९६२४
३२ अजयकुमार चौरसिया, पर्सा-२-मत २८,४५१
३३ रामहरि खतिवडा, ओखलढुंगा-मत ३३,५५६
३४ राजेन्द्रकुमार केसी-काठमाडौं-१० मत १४,४४८
३५ रमेश रिजाल, पर्सा-४-मत २८,७२६
३६ हृदयराम थानी, सुर्खेत-२-मत ३४,६२५
३७ शेरबहादुर देउवा, डडेल्धुरा-मत २५,५३४
३८ उदयशम्शेर राणा, ललितपुर-१-मत २३,८९२
३९ शंकर भण्डारी, तनहुँ-२-मत ३०,६००
४० सन्तोष चालिसे, काठमाडौं-३-मत १५,१५८
४१ प्रदीप पौडेल, काठमाडौं-५-मत १५,२३७

नेकपा एमाल
१ गोकुलप्रसाद बाँस्कोटा मत-४५,३४५ काभ्रेपलाञ्चोक-२
२ ज्वालाकुमारी साह, मत २०,२५१ बारा-३
३ मनबहादुर गुरुङ, मत २४,२२७ कास्की-१
४ जुलीकुमारी महतो, मत ३३३५५ धनुषा- ३
५ अच्युत मैनाली ३९,१९५ बारा-१
६ हरिप्रसाद उप्रेती ३२,९३८ सर्लाही-३
७ दामोदर पौडेल २२,९८० कास्की-३
८ वसन्तकुमार नेम्वाङ ३२,११० पाँचथर
९ तारा लामा तामाङ २४,८९२ कञ्चनपुर- १
१० बलराम अधिकारी ३३,६१७ कपिलवस्तु-१
११ दामोदर भण्डारी ३३,६११ बैतडी
१२ सूर्यप्रसाद ढकाल २५,०२६ बाँके-१
१३ रामशंकर यादव २९,४६२ सिरहा-१
१४ राजेन्द्र राई ३०,१०१ धनकुटा
१५ एलपी साँवा २९,३२५ झापा ४
१६ माबनीर राई १९,३२४ सोलुखुम्बु
१७ पदम गिरी २९,८७२ पर्वत
१८ वाशुदेव घिमिरे ३६, ८२२ रुपन्देही-५
१९ महेशकुमार वर्तौला ३४,९१६ मकवानपुर-२
२० विद्या भट्टराई १६,९९८ कास्की- २
२१ पृथ्वीसुब्बा गुरुङ ३४,९६९ लमजुङ
२२ राजकुमार गुप्ता २४,२६० पर्सा-३
२३ टोपबहादुर रायमाझी ४२,६७५ अर्घाखाँची
२४ सुर्य थापा ४१,११८ प्युठान
२५ देवराज घिमिरे २८,६९७ झापा- २
२६ केपी शर्मा ओली ५२,३१९ झापा-५
२७ योगेश भट्टराई २१,९४२ ताप्लेजुङ
२८ गोकर्ण बिष्ट २८,४८५ गुल्मी-२
२९अम्बरबहादुर रायमाझी १५,२५१ उदयपुर-२
३० कृष्णगोपाल श्रेष्ठ ११,९५६ काठमाडौं-९
३१ प्रेमबहादुर महर्जन १९,८३४ ललितपुर-२

माओवादी केन्द्र

१ अमनलाल मोदी मत ३०,६१२ मोरङ(४
२ जनार्दन शर्मा मत ३९,५४९ रुकुम पश्चिममा
३ सुदन किराँती मत २८,५७८ भोजपुर
४ रामकुमार राई मत ३१,३५१ खोटाङ
५ रेखा शर्मा मत २६,८७७ दाङ-२
६ पुष्पकमल दाहाल मत २६,१०१ गोरखा-२
७ वर्षमान पुन मत ४१,७१४ रोल्पा
८ शक्तिबहादुर बस्नेत मत ३४,१५१ जाजरकोट
९ माधव सापकोटा मत ३०,३७४ सिन्धुपाल्चोक- १
१० देवेन्द्र पौडेलमत २४, ७७९ बागलुङ-२
११ पूर्णबहादुर घर्ती मत १२,२६२ रुकुम पूर्व
१२ लेखनाथ दाहाल मत २७,५१७ सिन्धुली-२

१३  टोपबहादुर रायमाझी

नेकपा एकीकृत समाजवादी
१ मेटमणि चौधरी २५,३३५ दाङ(१
२ राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे ३५,९३४ धादिङ १
३ धनबहादुर बुढा ११,२२५ डोल्पा
४ माधव नेपाल ३३,५२२ रौतहट १
५ अम्मर बहादुर थापा १७१७९ दैलेख १
६ प्रेम आले २७,२१० डोटी(१
७ प्रकाश ज्वाला सल्यान
८ भानुभक्त जोशी २८,१४३ बझाङ
९ कृष्णकुमार श्रेष्ठ २९,५०५ बारा ४
१० शेरबहादुर कुँवर १९५३४ अछाम १

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी
१ हरि ढकाल मत ३४,१८९ चितवन १
२ रवि लामिछाने मत ४९,२६१ चितवन २
३ तोसिमा कार्की मत ३१,१३६ ललितपुर-३
४ शिशिर खनाल मत १३,२८० काठमाडौं-६
५ गणेश पराजुली मत ८,७४३ काठमाडौं-७
६ सोविता गौतम मत १५,२२९ काठमाडौं-२
७ विराजभक्त श्रेष्ठ मत १०,१०५ काठमाडौं-८

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी
१ ध्रुबबहादुर प्रधान ३४,९५९ नवलपरासी पश्चिम- २
२ राजेन्द्र लिङ्देन ४०,६४८ झापा ३
३ दीपकबहादुर सिंह २७,८१६ मकवानपुर-१
४ ज्ञानेन्द्र शाही २२८१९ जुम्ला
५ धवलशमशेर राणा २९,५७७ बाँके-२

स्वतन्त्र
१ किरणकुमार साह ३२,८४२ रौतहट-२
२ अमरेशकुमार सिंह २०,०१७ सर्लाही- ४
३ प्रभु साह ३२,४३७ रौतहट-३
४ योगेन्द्र मण्डल २१,८२० मोरङ-५
५ लालवीर चौधरी २६५२० बर्दिया-२

जनता समाजवादी पार्टी
१ वीरेन्द्रप्रसाद महतो २४,१०२ सिरहा-४
२ नवलकिशोर साह २३,५६४ सप्तरी-१
३ प्रदीप यादव २२,५३७ पर्सा-१

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी
१ शरतसिंह भण्डारी २५,१९० महोत्तरी-२
२ रामप्रकाश चौधरी २४,८३८ सर्लाही- १
३ सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला २८,००० रुपन्देही-४

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी
१ रन्जिता श्रेष्ठ ३०,४०४ कैलाली १
२ गंगाराम चौधरी २३, १३० कैलाली-३

नेपाल मजदुर किसान पार्टी
१ प्रेम सुवाल ४२,७६१ भक्तपुर(१

जनमत पार्टी
१ सीके राउत ३५,०४२ सप्तरी २

राष्ट्रिय जनमोर्चा
१ चित्रबहादुर केसी २१,४५१ बागलुङ-१